Commissies

De gemeenteraadscommissies bereiden de besprekingen in de gemeenteraad voor, verlenen advies en formuleren voorstellen over hoe de bevolking inspraak kan krijgen.
De commissies kunnen steeds deskundigen en belanghebbenden horen.
De vergaderingen van de commissies zijn in principe openbaar.

Overzicht van de commissies

  • 1e commissie: bevoegdheden van de burgemeester:
    veiligheidsbeleid, rampen- en preventiebeleid, volksgezondheid, algemene coördinatie, buitenlandse contacten en Europese projecten, financieel beleid, kerkfabrieken, public relations, communicatie- en informatiebeleid, personeels- en organisatiebeleid, land- en tuinbouw, jaarmarkten, burgerzaken, oppervlaktewateren, gebouwen
    Deze commissie fungeert tevens als gemeenteraadscommissie die tot taak heeft klachten over het functioneren van een raadslid te behandelen en te waken over de naleving van de deontologische code.
    Deze commissie is eveneens bevoegd voor de behandeling van de verzoekschriften van de burger.
    Voorzitter: Lien Van Dooren
    Leden: Lien Van Dooren, Werner Maes, Veerle Vincke, Karolien Weekers, Jens De Wael, Roger Heirwegh, Johan Smet, Ann Vermeulen, André Buyl, Bruno Stevenheydens, Kasper Dierckx

  • 2e commissie: bevoegdheden van de eerste schepen:
    groen en natuurontwikkeling, milieu, energiebeleid, lokale economie en KMO, city marketing, markten en kermissen
    Voorzitter: Laura Staut
    Leden: Laura Staut, Heidi Werrens, Ernest Smet, Ann Cools, Dominique Tielens, Lientje De Schepper, Roger Heirwegh, Stijn De Munck, Marijke De Graef, Annick Van de Vyver, Kasper Dierckx

  • 3e commissie: bevoegdheden van de tweede schepen:
    onderwijs, kinderopvang, sport en recreatie, jeugd
    Voorzitter: Karolien Weekers
    Leden: Karolien Weekers, Veerle Vincke, Jeroen Verhulst, Laura Staut, Lientje De Schepper, Dominique Tielens, Jan Van de Perre, Koen Maes, Bo Vaerenbergh, Bruno Stevenheydens, Kasper Dierckx

  • 4e commissie: bevoegdheden van de derde schepen:
    stedenbouw en ruimtelijke ordening, woonbeleid, erfgoed kasteel Hof ter Saksen, linkeroever
    Voorzitter: Johan Smet
    Leden: Ann Cools, Heidi Werrens, Ernest Smet, Lien Van Dooren, Dominique Tielens, Jens De Wael, Jan Van de Perre, Stijn De Munck, André Buyl, Annick Van de Vyver, Kasper Dierckx

  • 5e commissie: bevoegdheden van de vierde en zesde schepen:
    mobiliteit, openbaar vervoer en trage wegen, openbare werken en riolering, feestelijkheden, polders, erfgoed, landschappen en monumenten, dierenwelzijn, ICT beleid, toerisme, kunstbeleid
    Voorzitter: Jeroen Verhulst
    Leden: Jeroen Verhulst, Werner Maes, Ann Cools, Heidi Werrens, Lientje De Schepper, Johan Smet, Jens De Wael, Koen Maes, Marijke De Graef, Bruno Stevenheydens, Kasper Dierckx

  • 6e commissie: bevoegdheden van de vijfde en zevende schepen:
    cultuur, bibliotheken, intern preventiebeleid, emancipatiebeleid, ontwikkelingssamenwerking, sociale zaken, seniorenbeleid, gezondheidspreventie
    Voorzitter: Dominique Tielens
    Leden: Ernest Smet, Karolien Weekers, Laura Staut, Jeroen Verhulst, Johan Smet, Roger Heirwegh, Jan Van de Perre, Issam Benali, Kathleen De Schepper, Annick Van de Vyver, Kasper Dierckx

Data van de eerstvolgende vergaderingen

  • 1e commissie op woensdag 15 mei 2019 om 19 uur in vergaderzaal 1 van het gemeentehuis van Beveren, Stationsstraat 2
    agenda: toelichting BBC (Beheers- en Beleidscyclus)